jakajapumpun purku
Sivu 1 / 1 • Jaa •
jakajapumpun purku
Purin ihan itse! pumpun kannen enkä pöllö katsonut tarpeeksi tarkkaan ja laitoin yhden jousen väärään reikään ja hävisi ylä ja ala kierrokset onneksi jusape auttoi . Kiitti vielä kerran Ps. ei vuoda mistään
tapsa.jalonen- Viestien lukumäärä: 15
Liittynyt: 18.07.2011
Vs: jakajapumpun purku
Kuinkas 880:seesä on toi jakajapumppu sinä koneen kyljessä.
Uskaltaako sitä ottaa siitä irti remonttia varten vai saako ajoituksen sekaisin.
Tarvis vaihtaa akselien tiivisteet kun vuotelee aikapaljon.
Uskaltaako sitä ottaa siitä irti remonttia varten vai saako ajoituksen sekaisin.
Tarvis vaihtaa akselien tiivisteet kun vuotelee aikapaljon.
Vs: jakajapumpun purku
Meinaatko vaihtaa sammutus- ja kaasuvipuakseleiden tiivisteet? Sitä varten ei kannata koko pumppua irrottaa, kansi vaan pois ja uusia renkaita tilalle. Jos pitää vaihtaa stefa käyttöakselille niin silloin se pitää kyllä irrottaa. Kolmipyttyisissä pumppu nousee ylös kun päästää putket ja mutterit irti ja siinä on sellainen lovi jossakin kohtaa boorituksessa ettei sitä pysty asentamaan väärin. Nelipyttyistä en ole koskaan katsellut sillä silmällä.
erkki- Asiantuntija
- Viestien lukumäärä: 1515
Liittynyt: 06.03.2009
Vs: jakajapumpun purku
erkki kirjoitti: Kolmipyttyisissä pumppu nousee ylös kun päästää putket ja mutterit irti ja siinä on sellainen lovi jossakin kohtaa boorituksessa ettei sitä pysty asentamaan väärin.
Tämä oli loistava tieto,kiitos taas erkille
Vs: jakajapumpun purku
Juu, ei mitään. Soittele tai tule taas käymään kun omat taidot (uudelleen) loppuvat....
Niin
sit taas
Niin
sit taas
jusape- Viestien lukumäärä: 448
Liittynyt: 21.05.2011
Ikä: 42
Paikkakunta: Yläne
muistaakseni
Muistaakseni? kun purin sen 900 sillon muinoin ja katoin (neli pyttynen oli) NIIN siinä käyttöakselissa oli kohta että ei voi mennä väärin,ja ainahan kaikki voi merkata kun vaan ei moottoria pyöritä,sama oli ittellä kun sen kannen aukasin niin katoin jo siitä toisesta mallia että mitä sieltä sinkoo silmille ja totesin että hmm voipi yrittää!
Tessu- Viestien lukumäärä: 318
Liittynyt: 29.11.2009
Ikä: 45
Paikkakunta: Hollola
Sivu 1 / 1
Oikeudet tällä foorumilla:
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa