Uutta verta

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Siirry alas

Uutta verta

Viesti  Gary Grand lähetetty Ti Maalis 30 2010, 07:05

Tervehdys!
Olen uutena tulokkaan foorumilla ja nyt parin päivän ajan vanhempia posteja lueskellut.
Mukavan tuntuista porukkaa tuntuu täällä pyörivän Very Happy

Jouduin ihan kylmiltään Taavetin omistajaksi, kun isältä jäi perinnöksi mokoma. Kotitila ja 565-Valmetti tuli samalla, mutta ne on jo tuttuja ennestään. Aiemmin tiesin merkistä, että ovat punavalkoisia scratch
Taavetti on takaveto, mallia 996 -77, ja Sekura siellä hytin yläreunassa näkyi lukevan. Muuta en pelistä sitten tiennytkään ennen tänne eksymistä. Ihan siistin oloinen peli, mitä nyt ohjaamossa eristeet on valahtanut lattialle vasemmasta lokasuojasta. Noitahan ilmeisesti saa jostain? Vai teenkö metritavarasta. Mittarissa oli reilu 7700tuntia ja pitäisi olla jopa kaikki, kun koneen historia on tiedossa naapurilla jolta isäni sen oli ostanut.

Mutta, ihmettelen silmät Shocked tätä uutta merkkiä ja koetan totutella talon tavoille.

Gary Grand

Viestien lukumäärä: 97
Liittynyt: 30.03.2010
Ikä: 39
Paikkakunta: Petäjävesi

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Uutta verta

Viesti  ikilika lähetetty Ti Maalis 30 2010, 07:41

Toivottelen tervetulleeksi! Tältä foorumilta saat varmasti kaikki tarvitsemasi DB:n tiedot, ei epäilystäkään! Cool

ikilika

Viestien lukumäärä: 830
Liittynyt: 11.04.2009
Ikä: 34
Paikkakunta: eurajoki

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Uutta verta

Viesti  valmet 705 lähetetty Ti Maalis 30 2010, 15:09

tervetuloa vaa tänne miuki puolesta mukavaa ku saaraa tänne koko ajan lisää porukkaa Razz Razz Razz

valmet 705

Viestien lukumäärä: 445
Liittynyt: 11.02.2010
Ikä: 15
Paikkakunta: e-k ruokolahti

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Uutta verta

Viesti  Vieraili lähetetty Ti Maalis 30 2010, 20:44

Tervetuloa vaan, taavettimiehet on asiallista porukkaa,ollu aina,sisustuksia siihen malliin ja muuta DB-Case varaosaa löytyy Koneliike Pihlajaniemeltä Ylistaron Untamalasta ,06 4731844 ,ja sitten tuo nettikauppa myös www.konekorjaamo.fi ,sielläki monenlaista.

Se on ihan hyvä perustraktori,kun vaan teet normaalit huollot ajallaan ,sillä ajaa sen 15 000-20 000 h ilman sen suurempia probleemia.

Lueskele noita vanhoja keskusteluja ja kysele mitä tarvit sitten lisää ,täälllä vastaillaan asiallisesti asiallisiin kysymyksiin.

Vieraili
Vierailija


Takaisin alkuun Siirry alas

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Takaisin alkuun


Oikeudet tällä foorumilla:
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa